luni, august 21, 2017

FOLLOW-UP Caravana Produs în Hunedoara la Muzeul ASTRA

Dragi colegi & colaboratori, vă aducem la cunoștință că în perioada 19-20 august 2017 Muzeul în aer liber din Dumbrava Sibiului a înregistrat 10.451 vizitatori. În cele două zile menționate s-a desfășurat evenimentul ,,Caravana Produs în HunedoaraPe tot parcursul caravanei culinare, 5 producători tradiționali din județul Hunedoara – Ținutul Pădurenilor, zona Devei și zona Hunedoarei - au susținut ateliere culinare interactive. Caravana a adus la Sibiu produse tradiționale din județul Hunedoara atestate (cârnatul de săcărâmb) sau în curs de atestare (virșli).

Evenimentul a fost organizat de către Asociatia producătorilor de produse tradiționale și ecologice Hunedoara, cu sprijinul Consiliului județean Hunedoara, iar Muzeul ASTRA a avut calitatea de partener.

Acţiunile Muzeului ASTRA sunt posibile cu finanţarea Consiliului Judeţean Sibiu.

Cosmin Călinescu
Purtător de cuvânt Muzeul ASTRA